SAKAL ÇIKARMA YÖNTEMLERİ

Dünya genelinde her erkek 12-15 yaş arası ergenliğe ilk adımlarda başlayan ilk heyecan sakal diye hitap ettikleri yüz kısmında ki tüylerdir. Yeni yeni çıktığı için aralarında bir rekabet olmaktadır peki ya çıkmayanlarda sorun yaşayanlarda ne yapacağız? Ergenlik döneminden itibaren erkeklerin kimi zaman dert kimi zaman da en yakın arkadaşı olan sakal, ilerleyen zamanlarda seyrekliği ile ya da hiç çıkmamış olması yani kişinin köse olması sıkıntı yaratabilir. Estetik açıdan daha iyi görünmek adına birçok erkek sakal çıkarma yöntemleri deneyerek gür ve estetik sakallara sahip olmak istemektedir.

Her erkeğin sakal yapısı ve gürlüğü tıpkı saçlar ve vücuttaki diğer kıllar gibi farklıdır. Bu farklılıkların giderilmesi için gerekli olan çeşitli destek ve tedavi yöntemleri, cilt sorunlarınız olduğu taktirde çok daha büyük bir öneme sahiptir. Cilt sorunları nedeniyle sakallarda eksiklik ve köselik gibi birçok problem kaygılara yol açmaktadır. Bunun başlıca nedeni estetik algısıdır. Kalıtsal nedenler, cilt hastalıkları, kazalar gibi birçok sebebi olan sakal sorunları ortalama 17-20 yaş arasında belirlenir. Bu yaştan sonra sakallar son şeklini alır ve tedavi için bu yaşı yani sakalların son halini almasını beklemek çok önemlidir.

20 yaş sonrasında halen sakal çıkmıyorsa bir uzmana başvurmak en uygun seçenek olacaktır. Bu sorunun kaynağı bulunduğunda sakal çıkarmak için daha etkili ve hızlı bir yöntem bulmak sizin için daha kolay olacaktır. Bunu da en kolay yapma yöntemi alanında uzman biriyle görüşmektir.

Badem yağıyla sakal çıkarma yöntemi, köselikten yani çıkmayan sakalları çıkarmaya çalışmaktan ziyade sakalların gürleşesi için tercih edilir. Her gün düzenli olarak kullanacağınız badem yağın sakallarınızın daha hızlı ve gür  uzamasında yardımcı olduğu bilinir. Ancak bunu düzenli uygulamak sonuç almak için çok önemlidir. Buna ek olarak sarımsakla sakal çıkarma yöntemi de genelde etkilidir. Sarımsağı ikiye bölerek yüze sürün ve bunu düzenli olarak uygulayın. Uygulamadan 1 ay sonra ilk tüylerin çıkmaya başladığını göreceksiniz. Bilinen en etkili sakal çıkarma yöntemlerinden biri sarımsakla yapılan uygulamalardır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir