LİMON SUYU İLE SAKAL ÇIKARMA

Türkiye geneli eskilerden bu dönemlere gelen dedelerimizin ve babalarımızdan gördüğümüz limon suyu ile saçlarına sürerek dışarı çıkmalarını anlamazdık ilk zamanlar. Tabi ki 12-15 yaş aralığına geldiğinizde ve ergenlik dönemi sakalınızın çıkmaması sorunu ile karşılaştığınızda o zaman anlarsınız limon suyunun önemini. Öncelikle kıl kökleriniz temiz ve bakımlı olmalıdır. Çünkü yapılan araştırmalar, kıl köklerinin bakımlı ve hijyenik olmadığı zaman sakalın çıkmasını zorlaştırdığını doğruluyor. Hangi açıdan bakarsanız bakın sakal çıkarmak kolay bir süreç değildir.

Çünkü kıl köklerini temiz tutmaktan çok nasıl beslendiğinize kadar birçok etki-tepkiye dayalı bir süreçten bahsediyoruz. Kılın derinin altında kalan kısmına kıl kökü diyoruz. Kılın çıktığı gözenekleri temiz tutmamız, sakalın gürleşmesi için önem taşımakta. En hızlı sakal çıkarma yöntemleri

Sakal çıkması için sakal bölgesinin temiz tutulması gerektiğini anladığınızı varsayıyorum. Şimdi kıl köklerinizi besleyecek doğal bitkisel formüllere şöyle bir göz atalım. Ancak öncesinde belirtmek gerek ki bu formüllerden kısa süre içerisinde sonuç beklememelisiniz. Çünkü kıl köklerinin beslenmesi ve uyarılması, ardından kılın oluşması ve uzaması, kalınlaşması tamamen süreç işidir. En yakın olumlu sonucu 2 ay içerisinde alırsınız. Tabi ki bu 2 aylık evrede limon suyunu da kullanmanız gerekecek nedeni ilk olarak masaj yaparcasına elinize sürdüğünüz limon suyu ile dairesel hareketler ile masaj yapmanız bu yanaklarınızda ki gözenekleri açarak hava almasını ve yanak kısmının derinizin altında yer alan kılları aktif hale getirerek atağa geçirmesine sinyal verir. Bu süreçleri düzenli ve sabırla uyguladığınız taktirde size olumlu sonuçlar içinde geri dönüş yapacaktır. Tabi ki bazı kişilerde bu süreç biraz daha uzayabilir oda genetik yani irsi olduğundan dolayı kaynaklanmaktadır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir